Kadının doğal hali

Kadınları anlamak, sorunlu kadınlar ve erkekler, psikolojik sorunları olan biriyle evlilik. Sevginin iyileştirici gücü, nefis terbiyesi ve insanın olgunlaşması.

kadın,  kadının doğal hali, kadınları anlamak,nefis, irade, insanın  olgunlaşması

Arkadaşımızı veya evleneceğimiz kişiyi seçerken genelde fiziksel görünümüne bakarız. Karşımızdaki insanın ruh sağlığı ve psikolojisi hakkında hiç kafa yormayız veya bu konularda bir sorun olsa bile fark edemeyiz. Çünkü bu konularda çoğumuzun bilgisi yok. Aylar sonra veya birkaç yıl sonra, çok büyük sorunlarla karşılaştığımızda bile, sorunun kaynağının psikolojik olduğunu fark edemeyiz. Haberlerde okuduğumuz şiddet olaylarının ve cinayetlerin çoğunda, ruh sağlığı bozulmuş biri vardır ve kimse bunu görmez.

Babam Arıyor romanının 10.Bölümünde, insanın ruh sağlığı ve psikolojisinin, insan ilişkilerinde ve evliliklerde ne kadar önemli olduğu, çeşitli filmlerle ve yaşanmış örneklerle anlatılıyor.

Çocuklukta anne-baba ilgisinin yetersiz olmasının, çocuğun tüm hayatını ne kadar çok etkilediği, kitabın bu bölümünde detaylı olarak açıklanmış. Sevgi ve ilginin iyileştirici gücü, mantık ve matematiğin zararları konusunda da önemli bilgiler var. Propaganda ve ilaçlarla insan beyninin nasıl tahrip edildiği, insanın nasıl duygusuz, vicdansız ve merhametsiz bir robota dönüştürüldüğü, bu bölümde okuyacağınız konular arasında.

Babam Arıyor romanının bu son bölümünde; hayatın özünü oluşturan önemli birkaç kavramla da karşılaşacaksınız. Duygularımızı dengede tutmanın önemi, irade, nefis terbiyesi, insanın olgunlaşması gibi konulardan bahsediliyor… Çok önemli bilgiler içeren bu bölümde, hayatı ve mutluluğu çözmenizi sağlayacak ipuçları da bulacaksınız.

Babam Arıyor romanına ulaşmak için tıklayın:

Satın Al / E-Kitap İndir

10.Bölüm: Kadının doğal hali


Anahtar Kelimeler – Keywords : görücü usulü evlilik, kız isteme, kadınları anlamak, beklemek, kavuşmak, erkeğin unutamadığı kadın, referans olmak, öfke kontrolü, eleştiriye tahammülsüzlük, yargılanma korkusu, tehlikeli araç kullanma, kadın ruhundan anlamak, kadınları anlama sanatı, hayalet kadın, aşırı hassas ve alıngan kişiler, düşmanca tepki, depresyon, ilk aşk, aşık olduğunu bilememek, jules and jim film, unutulmaz sevgili film, borderline, bipolar, paranoid, şizofren, intihar düşüncesi, boşluk hissi, catherine ve jim film, bir uçtan ötekine geçmek, duygusal dengesizlik, kadın tabiat olayıdır, kural tanımazlık, kural icat etmek, bernard shaw kadınlar, sıfıra inip yüze çıkmak, psikanaliz herkes hasta, albert camus, normal olma çabası, rosenhan deneyi, evlenince düzelir mi, sevgi iyileştirir mi, sevginin iyileştirici gücü, borderline belirtiler özellikler, borderline kadın, bipolar kadın, gözgünde büyütme, yerin dibine sokma, histerik, bekar kadın, cinayetler ve psikolojik rahatsızlıklar, borderline ve saldırganlık, ruh sağlığı, anne-baba sevgisi ve ilgisi, boşanmış aileler, baba figürü eksikliği, ahlaki gelişim ve baba, misery film, ölüm kitabı film, acıma, şefkat ve merhamet, merhamet eksikliği, vicdansızlık, aşırı nem kapma, güvensizlik ve şüphe, korku ve öfke, düşmanca tavır, yansıtma psikolojik sorun, sinirli kadın, he loves me he loves me not film, seviyor sevmiyor film, erotomania, a beautifull mind film, akıl oyunları film, john nash, nobel ödüllü matematikçi, şizofreni, oyun teorisi, insanlardan uzaklaşmak, yalnızlık, normalden sapma, matematik ve duygusuzluk, matematiğin zararları, fen bilimlerinin önemi, hz ali, ilim bir noktadır, bilgi ve azap, fazla zeka ve maneviyat, huzur veren kadın, hissiz ve duygusuz insanlar, hayal ile gerçeği ayırt etmek, aklına ve zekasına güvenmek, nobel ödül töreni konuşması, sevgi ilgi ve beyin, korteks, korteksin zarar görmesi, sevgi ve ilgi deneyi, anne baba eğitimi, korteks ve robotlaşma, korteks ve duygusuzluk, beyin ve vicdansızlık, maslow, ihtiyaçlar hiyerarşisi, kendini gerçekleştirme, irade eğitimi, irade terbiyesi, insanı kamil, ademi terakki, nefis terbiyesi, tdk, dili bozmak, dil icat etmek, hayatın sırrı, mutluluğun sırrı, hayat ve mutluluk,

 
Facebook Twitter Whatsapp
 

Yorumlar

Yorum Ekle